Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... am nevoie de un sfat dar mai ales de ajutor
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

am nevoie de un sfat dar mai ales de ajutor

Am avut de platit niste amenzi de circulatie mai vechi.Nu le-am platit la timp si primaria m-ia blocat contul din banca.Problema e alta:DE CRACIUN FATA MEA A PRIMIT CADOU DE LA O PRIETENA A NEVESTEI MELE O SUMA DE BANI . BANI PE CARE IA PUS PE CARDUL SOTIEI MELE. CAND SA DUS LA BANCA SA II SCOATA I SA SPUS CA ARE CONTUL BLOCAT DE PRIMARIE. A INTREBAT DE CE SI I SA SPUS CA ARE AMENZI DE PLATIT. CULMEA E CA NEVASTA MEA NU ARE PERMIS DE CONDUCERE SI NU A LUAT O AMENDA IN VIATA EI. ASTAZI AM PLATIT SUMA CARE ERA DE PLATIT SI SA DUS LA BANCA SA SCOATA BANII PT FATA MEA. I SA SPUS CA AU FOST EXTRASI DE CATRE PRIMARIE. E POSIBIL ASA CEVA??? AM NEVOIE DE UN SFAT SI DE UN AJUTOR VA MULTUMESC
Ar trebui sa faceti contestatie la executare , sa solicitati anularea formelor de executare si chiar intoarerea executarii..intrucat suma de bani a fost retrasa din contul unei persoane care nu era debitorul real. Luati legatura cu un avocat sa va redacteze actiunea.
va multumesc frumos