Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de invaliditate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de invaliditate

Buna ziua,
in ce conditii se ia pensie de boala de inima?Ce conditii trebuie indeplinte?
Multumiri anticipate.
Medicul dvs de familie va da o trimitere catre un cabinet cardiologic de specialitate unde se va constata daca sunteti intr-adevar bolnava. Cu epicriza data de catre cabinetul de specialitate va trebui sa mergeti la medicina muncii unde o comisie de medici specialisti vor stabili daca indepliniti conditiile pensionarii si implicit gradul de invaliditate .