Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum se calculeaza primul week-end al lunii
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum se calculeaza primul week-end al lunii

Exista vreo reglementare referitoare la modul cum se calculeaza primul week-end al lunii in cazul programului de vizitare minor? De exemplu daca data de 1 a lunii cade intr-o zi de vineri, primul week-end este 2-3 a lunii sau 9-10?

1. vineri
2. sambata
3. duminica
4. luni
5. marti
6. miercuri
7. joi
8. vineri
9. sambata
10. duminica
laau, utilizator
2-3
Week-end inseamna sfarsit de saptamana. Nu mai stiu unde, dar am impresia ca am gasit mentionat ca trebuie sa existe zile ale saptamanii in luna, pentru ca sa fie luate in seama primele zile de sambata si duminica din luna, ca si prim week-end al lunii. De aceea v-am intrebat, poate aveti problema mai proaspata in minte.