Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de invaliditate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de invaliditate

Buna ziua!am si eu o problema,Mama a fost diagnosticata de cancer mamar,acum 6luni,Pot face demersurile ptr.pensie pe caz de boala,nu are niciun venit ,multumesc anticipat
1. Mergeti la medicul de familie care o sa va trimita la comisia de expertiza medicala de pe langa Casa de Pensii.
2. Aceasta comisie este singura care hotaraste daca propune sau nu pensionarea pentru invaliditate.
multumesc ptr raspunsul atat de repede.