Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... indemnizatia reparatorie mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

indemnizatia reparatorie mostenire

Buna ziua.Bunica mea era urmasa de erou martir si avea de incasat o parte din indemnizatia reparatorie restanta aferenta perioadei 2004-2010.Acum doua saptamani a incetat din viata.As dori sa va intreb daca aceasta suma de bani va reveni urmasilor si ce demersuri trebuie sa fac?Va multumesc.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
da, este o suma care intra in activul succesoral.