avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... indemnizatia reparatorie mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

indemnizatia reparatorie mostenire

Buna ziua.Bunica mea era urmasa de erou martir si avea de incasat o parte din indemnizatia reparatorie restanta aferenta perioadei 2004-2010.Acum doua saptamani a incetat din viata.As dori sa va intreb daca aceasta suma de bani va reveni urmasilor si ce demersuri trebuie sa fac?Va multumesc.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Cel mai recent răspuns: ContSters160686 , utilizator 18:23, 20 Iulie 2011
da, este o suma care intra in activul succesoral.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 341/2004 paraschivrazvan25 paraschivrazvan25 Buna ziua.Bunica mea era urmasa de erou martir si avea de incasat o parte din indemnizatia reparatorie restanta aferenta perioadei 2004-2010.Acum doua ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie urmasi de eroi martiri miki2013 miki2013 Buna ziua asi dori sa stiu daca urmasii eroilor martiri din rev din 1989 care au depasit varsta de 26 de ani au dreptul la indemnizatie reparatorie in baza ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie urmas erou-martir Leonard76 Leonard76 Am 41 ani si sunt urmas de erou-martir din Braila. Doresc sa stiu daca beneficiez de indemnizatia reparatorie conf. Legii 341 din 2004 si daca mai primesc ... (vezi toată discuția)