Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Creditare societate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Creditare societate

Se poate credita societatea intr-o singura luna cu suma se 80.000 lei.Mai trebuie declara la Oficiul Spalarii Banilor sau s-a abrogat ?
Legea 656/2002 nu s-a abrogat. Sumele ce depasesc 10000 de euro trebuie declarate la Oficiul pentru Prevenirea si Combaterea spalarii banilor.
efectuarea operaţiunilor cu sume în numerar, în lei sau valută, a căror limită minimă
................................................................................................................................
în urma modificărilor aduse prin OUG 53/ 2008, limita plafonului valoric este ridicată la 15.000 euro, iar raportarea urmează să se realizeze în cel mult 10 zile lucrătoare.

deci sa platesca prin banca si e ok.

ovidiu7676, utilizator