Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal probleme
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal probleme

Am urmatoarea problema in ceea ce priveste programul Revisal si poate ma puteti ajuta cu un sfat, daca in Revisal au fost introduse contractele pe perioada detrerminata de 3 luni de debutant, apoi s-au facut contracte pe nedeterminat, vreau sa stiu care contract se va inchide in revisal primul sau ambele , pentru ca daca un angajat pleaca practic trebuie sa ii inchizi contractul iar daca il inchid pe primul al doilea va ramane in derulare, daca ma poate ajuta cineva va rog sa ma ajutati.
Trebuia sa faca corectie si s-o transmita la ITM .. astfel incat si la angajator si la ITM ar fi aparut acelasi numar de c.i.m.
Dar daca am un ctr. pe perioada de 3 luni si expira sa zicem la 31.07.2011 si eu ii prelungesc incepand cu 01.08.2011 pe perioada de 6 luni printr-un alt contr. de munca tot trebuie sa fac decizie de incetare la primul ctr. ?Oricum mi se pare o aberatie acest art. 56 alin 2 din CM.
Va multumesc pt. raspuns.
Prelungirea se face cu data de 31.07.2011 si nu cu data de 01.08.2011 ... se face act aditional de prelungire a duratei c.i.m.