Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda rovigneta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda rovigneta

Buna ziua,
Am circulat o perioada cu masina avand Rovigneta expirata. Am fost surprins de camerele fixe de verificare a rovignetei si am primit amenda pe care am platit-o ulterior.
Intrebarea mea este : Daca in ziua respectiva cand am fost surprins am mai trecut si prin alte locuri de monitorizare, este posibil sa platesc amenda de mai multe ori??
Multumesc
Daca ai platit amenda dar nu ai cumparat rovigneta vei primi in continuare amenzi dupa parerea mea;) in cazul in care tu ai trecut prin 7 locuri nu ar trebui sa primesti inca 7 amenzi in aceeasi zi :)
Amenda o veti plati pentru fiecare data cand ati fost surprins fara rovigneta. Daca ati fost prins de 10 ori in acelasi loc, dar la ore diferite in aceasi zi, veti plati pentru fiecare contraventie comisa.