Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... test adn
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

test adn

buna sotul meu a recunoscut acum 1 an ii ro un copil pe numele lui, sotul meu nu este cetatean ro acum dupa 1 an vrem sa cerem testul adn copilul este ii tara la mama dar mama nu vrea pt ca doreste pensie de intretinere pt copil chiar daca stie ca nu este el tatal biologic poate tatal sa ceara testul adn de aici din germania sau ii musai sa mearga ii ro stiti cit ar dura cu aproximatie un asemenea proces si daca este posibil, am inteles ca tata are dreptul sa ceara testul adn timp de 3 ani de la recunoastere si se poate mama inpotrivi testului
Din moment ce nu sunteti divortati,ce pensie de intretinere doreste mama dvs?
Indiferent unde va solicita efectuarea acestui test,rezultatele vor fi aceleasi....

andymaurul, utilizator
nu este copilul meu este copil recunoscut inafara casstoriei de catre sotul meu el nu este tatal biologic acum dupa 1 an mama viseaza la o viata fara grij pe spatele acestui copil intrebarea mea a fost poate tatal care loc ii germania sa ceara testul adn de aici ca sa nu mai fie obligat de a merge ii ro are doar 3 ani timp de la nasterea copilului poate mama sa se pouna acestui test adn
puteti ( sotul dvs) contesta oricand recunoasterea, nefiind vb de un copil din casatorie . va trebui sa incepeti procesul in Romainia
Si nu uitati ca testul ADN presupune participarea tata & copil...