Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Consultanta implementare proiect fonduri europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Consultanta implementare proiect fonduri europene

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati intr-o problema legata de fonduri europene nerambursabile. Factura de consultanta pentru implementarea proiectului se trece pe cheltuieli la momentul primirii ei, sau la data incasarii finantarii, iar pana atunci pe cheltuieli in avans? Mentionez ca aceasta se incadreaza la cheltuielile considerate eligibile, in proportie de 70% ca si toate celelalte cheltuieli.
Va multumesc.
Pentru niste servicii prestate - care constau in intocmirea unei documentatii si pentru care sper ca aveti PV de predare-primire - puteti gasi vreo justificare economica sa incadrati suma achitata la categoria "avansuri"?