Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA suspendare executare act administrativ
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

suspendare executare act administrativ

intr-o actiune de anulare act administrativ (t.v.a)impotriva a.n.a.f., pe care am depus-o la tribunal, am facut si o cerere de suspendare executare act administrativ pana la ramanerea definitiva a cauzei pe fond am platit cautiunea si am castigat la tribunal. fiscul a facut recurs si am pierdut la curtea de apel. ce cale mai pot avea? o revizuire cumva? va multumesc anticipat!
daca va incadrati in motivele expres prevazute de lege pt a promova aceasta cale extraordinara de atac, contestatia in anulare, atunci e indicat sa depuneti o astfel de cerere.
dar nu e mai indicat sa depun o revizuire propriu-zisa? iar unul dintre motive ar fii chiar acela ca au fost date doua hotarari diferite privind actiunea - cererea de executare a actului administrativ? tribunalul mi-a admis cererea iar c de apel mi-a respins-o. va multumesc!