Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... import bauturi alcoolice din spatiul comunitar
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

import bauturi alcoolice din spatiul comunitar

ce trebuie sa fac sa pot importa bauturi alcoolice dintr-o tara ce se afla in spatiul comunitar?
ce taxe se platesc? (accize, taxa de timbru...)
bauturile trebuiesc timbrate?sau se foloseste timbrul din tara de provenienta?