avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1374 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... certificat nastere eliberat de ambasada
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

certificat nastere eliberat de ambasada

De unde pot obtine un duplicat al certificatului de nastere daca acest certificat a fost emis de ambasada spaniei? (pe certificat scrie "emis de ambasada spaniei")
Veti obtine un dublicat la Ambasada Spaniei ori la autoritatile abilitate din Spania.
De la primaria sectorului 1 Bucuresti, serviciul stare civila.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum si de unde pot obtine duplicat certificat nastere cu procura speciala copilul este nascut in spania in 2010din parinti romani cu domiciliul in romania nelu ghiorghita nelu ghiorghita certificatul este pierdut eu sunt bunicul si am primit procura de la fiul meu dar in comuna de domiciliu nu exista nici un act de nastere certificatul a fost ... (vezi toată discuția)
Pierdut certificat de nastere ovidiuove10 ovidiuove10 Pentru ami procura duplicatul certificatului de nastere unde trebuie sa ma duc? (vezi toată discuția)
Lamuriti-ma va rog: copil nascut in strainatate, certificat de nastere romanesc prin consulat ioana d ioana d"arc am un copil nascut in strainatate,are certificat strain dar am fost si la ambasada romaniei din tara respectiva si iam facut certificat romanesc,acum e in tara ... (vezi toată discuția)