Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie urmas
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie urmas

sotul meu era angajat in romania din luna martie si lucra in italia.a decedat acolo intr un accident.a ramas o fetita de 3 ani si sunt insarcinata . copii au dreptul la pensie.si unde trebuie sa ma duc.??
Ce fel de accident a fost in Italia? va rog sa dati mai multe lamuriri.
Pensia de urmas o veti primi in functie de vechimea totala in munca a sotului dvs.
sotul meu s a inecat in lac