Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... EVACUARE DIN IMOBIL
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

EVACUARE DIN IMOBIL

Am obtinut o hotarare judecatoareasca definitiva si irevocabila de evacuare a chiriasului din locuinta pe care i-am inchiriat-o. Hotararea a fost investita cu titlu executoriu. Intrebarea mea este daca pentru evacuare este nevoie sa apelez la un executor judecatoresc sau pot sa ma adresez politiei si insotita de catre politisti sa-l evacuez din locuinta mea proprietate personal?
trebuie sa mergeti impreuna cu executorul judecatoresc. acesta are competenta sa puna in executare hotararea judecatoreasca de evacuare.