Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acord
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acord

As dori sa-mi explicati ce pot sa fac acum cand vecinul meu s-a racordat la teava de gaze fara acordul meu depunand la dosar o declaratie notariala pe proprie raspundere refuzand sa-mi plateasca cota parte. Mentionez ca pentru a face dovada ca sunt coproprietar nu am decat adeverentele de la investitori initiali prin care recunosc ca au primit de la mine cota parte aferenta conductei a carei contravaloare au suportat-o initial.

si dvs de ce va simtiti prejudiciat? ca s-a racordat fara a avea acordul dvs?
Pentru ca nu a platit cota parte aferenta pentru asta ma simt prejudiciat si pentru ca s-a racordat fara acordul meu.