Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general CREDITARE SOCIETATE ADMINISTRATOR
Discuție deschisă în Contabilitate în general

CREDITARE SOCIETATE ADMINISTRATOR

Buna ziua,
am si eu o nelamurire , pentru fiecare dispozitie de incasare reprezentand o suma de bani cu care administratorul societatii crediteaza firma, trebuie intocmit contract de imprumut, cu nr. si data emiterii, daca da, care este legea care impune acest lucru?
Va multumesc.

Buna ziua, eu personal am incheiat un contract cadru de imprumut in care am prevazut ca asociatul va imprumuta societatea in fiunctie nevoile acesteia, i-am dat bineinteles nr. si data, l-au vazut si finantele si a fost in regula. La intrari si iesiri se mentiona nr. de contract ( creditare asociat cf. ctr. nr, sau restituire imprumut asociat cf ctr. nr.) Cam asta este
buna ziua

si noi procedam la fel .
Puteti sa postati un model de contract de creditare de acest fel? Va multumesc anticipat.
Iata un model de contract de creditare. Sper sa va fie de ajutor.
.
[ link extern ]