Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... admitere magistratura
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

admitere magistratura

buna... imi poate spune cineva adresa exacta unde se sustine examenul de admitere la magistratura?la institutul national de magistratura? sau..la consiliul superior de magistratura?
multumesc!!
any_eladia a scris:

buna... imi poate spune cineva adresa exacta unde se sustine examenul de admitere la magistratura?la institutul national de magistratura? sau..la consiliul superior de magistratura?
multumesc!!

Stimată Colega!
Stai liniştită!
Trebuie să urmăreşti site - ul INM, deoarece, cu câteva zile înainte de desfăşurarea probei tip grilă din data de 31 aug. se va posta un program de desfăşurare a concursului, unde vei găsi toate detaliile necesare: locul de desfăşurare, clădirea, sala, mijloacele de transport cu care se poate ajunge de la Gara de Nord, ora de începere a concursului, intervalul orar de intrare în sălile de concurs etc.
De regulă, examenul se desfăşoară la Universitatea Politehnică din Bucureşti, pe malul Dâmboviţei, pe Splaiul Independenţei, dar stai liniştită, deoarece, aşa cum ţi-am spus, toate aceste date se vor afişa pe site.
Mult Succes!
multumesc frumos pentru informatii!
mult succes...tuturor!