Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Rezervare denumire ONG
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Rezervare denumire ONG

UNDE fac rezervarea denmirii pentru o ONG? Sunt din provincie.
La judecatoria din raza careia apartine localitatea unde va fi sediul asociatiei. Aveti de completat acel formular si de platit o taxa.
Si atunci de ce ma pune o avocata sa trimit la Bucuresti hartiile pentru acest lucru si sa astept apoi raspuns?
Acolo trimiteti daca doriti ca in denumire sa folositi anumite cuvinte. Daca asa v-a spus, urmati-i sfatul pentru ca ea cunoaste cel mei bine situatia concreta a dumneavostra.
Pai nu vreau nimic special - ceva "inofensiv" - numele meu. De ce tocmai acolo? Pe de alta parte, la noi lumea e in vacanta si pana pe 10 aug nu am pe cine sa intreb la biroul de la Judecatorie.