avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 550 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Certificat de grefa pentru numere rosii
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Certificat de grefa pentru numere rosii

buna ziua
o intrebare am si eu si poate este cineva sa ma lamureasca si pe mine
am pus un dosar la tribunal pentru un proces cu politia in legatura cu taxa auto
si am inteles ca atat rtimp cat se judeca cazu pot obtine un certificat de grefa cu care sa imi pot scoate numere rosii pe toata durata procesului
daca este adevarat cand se obtine aceasta foaie??? imediat ce se pune dosaru in instanta sau poate sa mai dureze si de ce??de cine depinde acest lucru? de avocat sau de cei de la tribunal?
va multumesc
Cel mai recent răspuns: raul77 , utilizator 22:32, 29 Iulie 2011
Certificatul de grefa se poate obtine imediat dupa ce ati inregistrat dosarul la instanta.
Trebuie sa depuneti o cerere la registratura impreuna cu un timbru judiciar de 0,15 lei si o taxa de timbru de 1 leu.
pai si daca e asa de simplu de ce avocatu meu a zis ca nu a luat nici o hartie ca nu depinde de el faptu ca mai dureaza?? sa fie avocatu de vina sau e posibil si cei de la tribunal??

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certificat de solutie? cipriang4s cipriang4s buna ziua ! cum pot obtine un certificat de solutie de la tribunal? de unde si cit ma costa? (vezi toată discuția)
Cum obtin un certificat de grefa? loredana69 loredana69 cum si de unde se poate procura un certificat de grefa? (vezi toată discuția)
Cum se obtine un certificat de grefa? ionpavelarh ionpavelarh Cum se poate obtine un certificat de grefa , si care este baza legala pentru a obtine acest certificat de grefa (vezi toată discuția)