Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Certificat de grefa pentru numere rosii
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Certificat de grefa pentru numere rosii

buna ziua
o intrebare am si eu si poate este cineva sa ma lamureasca si pe mine
am pus un dosar la tribunal pentru un proces cu politia in legatura cu taxa auto
si am inteles ca atat rtimp cat se judeca cazu pot obtine un certificat de grefa cu care sa imi pot scoate numere rosii pe toata durata procesului
daca este adevarat cand se obtine aceasta foaie??? imediat ce se pune dosaru in instanta sau poate sa mai dureze si de ce??de cine depinde acest lucru? de avocat sau de cei de la tribunal?
va multumesc
Certificatul de grefa se poate obtine imediat dupa ce ati inregistrat dosarul la instanta.
Trebuie sa depuneti o cerere la registratura impreuna cu un timbru judiciar de 0,15 lei si o taxa de timbru de 1 leu.
pai si daca e asa de simplu de ce avocatu meu a zis ca nu a luat nici o hartie ca nu depinde de el faptu ca mai dureaza?? sa fie avocatu de vina sau e posibil si cei de la tribunal??