Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj dupa divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj dupa divort

Buna ziua. Va rog sa imi spuneti daca, in cazul in care divortul s-a pronuntat in luna martie 2010, e prea tarziu sa deschid acum actiunea de partaj; in sensul daca e un termen limita... Va multumesc.
Nu exista un termen limita in care sa fiti obligat sa introduceti actiunea de partaj. Puteti sa faceti acest lucru si peste 20 de ani. Nu are legatura cu incheierea procesului de divort.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Va multumesc frumos pentru ca mi-ati raspuns si m-ati edificat in acest sens. O zi buna !