avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1141 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sechestrare?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sechestrare?

Buna seara ... Nu mai pot sa inchid un ochi dupa evenimentul intamplat...Seara am fost cu mai multi prieteni sa luam o fata sa o ... . Faza e , ca am adus-o in casa , a intrat un baiat si a vorbit cu ea sa o convinga...eu am stat afara din camera , la un moment dat am deschis usa pentru ca am auzit ca a inceput sa o sperie...In fine, baiatu asta nu ii dadea voie sa plece acasa, dar in 10 minute am intervenit si iam spus fetei ca poate sa plece oricand ca nu o obliga nimeni sa stea, daca vrea poate sa stea jos sa vorbim normal , la un pahar de suc si o tigare... ea a ales sa stea sa mai vorbim... dupa ce a fumat o tigare a zis ca trebuie sa plece deoarece era foarte tarziu si mama ei nu stia de ea... precizez are 15 ani , dar eu cand am vazut-o prima data i-am dat mai mult.Acum imi e frica daca se duce la politie, eu pot pati ceva ? gen ca am fost complice?chiar daca nici macar nu am atinso sau vorbit urat... mi-am cerut scuze pentru ce a facut baiatul acela... ba chiar i-am spus ca poate pleca oricand vrea ea...aaa si stati linistiti , fata nu este cuminte , nici la scoala nu se mai duce. precizez am 17 ani.
Ultima modificare: Marți, 2 August 2011
newk, utilizator
Cel mai recent răspuns: emil6702 , utilizator 01:53, 4 August 2011
Pai din ce spui e mai cuminte decat crezi tu! Asta daca nu esti cumva Dumnezeu sa cunosti pacatele oamenilor. Stai linistit, tu ai intervenit pentru evitarea unor fapte penale. Si mai invata si tu despre femei, dar inainte pt Bac.
Puiule, am uitat sa-ti spun ca si tentativa se pedepseste. Tu singur ai recunoscut ca "am vrut s-o..." , asa ca ai grija mare mai departe!
Ultima modificare: Joi, 4 August 2011
emil6702, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Santaj,incitare la sinucidere,amenintari cu decretul313 si moartea Tornada Tornada Sunt pacient la psihiatrie:stunned::si din sunt santajata si amenintata sub acoperirea faptului ca asta(faptul ca sunt pacient la psihiatrie) este dovada ca am ... (vezi toată discuția)
Vrea sa plece de acasa amy02 amy02 Buna am o prietena care vrea sa plece de acasa are 16 si vrea sa se duca la prietnul ai acasa care este tot minor vor sta cu parinti lui .Deci ce poate pati ... (vezi toată discuția)
Ordonanta presidentiala Fanush Fanush Buna Ziua, Ma numesc Stefan si de curand am avut ultima infatisare la proces in care i sa dat castig de cauza mamei fetitei, tin sa precizez ca fata a avut ... (vezi toată discuția)