Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Santaj,incitare la sinucidere,amenintari cu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Santaj,incitare la sinucidere,amenintari cu decretul313 si moartea

Sunt pacient la psihiatrie:stunned::si din sunt santajata si amenintata sub acoperirea faptului ca asta(faptul ca sunt pacient la psihiatrie) este dovada ca am halucinatii la politie (in caz ca reclam).Adica ma baga la balamuc pe viata,sa ma spanzur prin vreun closet,daca reclam instigare la sinucidere(Da-ti foc curva ordinara) amenintari cu sinuciderea si puscaria (M-arunc fa de pe bloc daca te lasi de fumat)si amenintari cu moartea(Iti omor copilul in fata ta daca te lasi de fumat)X-(X-(
Ce pot face legal sa scap de ei.Ea este minora (vecina de bloc) Iar el nu stiu nici ce varsta are nici unde sta(stiu parintii ei).Cum pot scapa legal de ei?
Buna ziua!

Suntem aici sa va putem sprijini.

Nimeni nu are dreptul sa va impinga la sinucidere.
Dumneavoastra aveti puterea sa nu permiteti acest lucru.
Citesc, pe internet, ca DECRET-UL Nr. 313 din 14 octombrie 1980 este cu privire la asistenta bolnavilor psihici periculosi - (specializarea mea nu este in domeniul legislativ) - cine va ameninta cu o astfel de incadrare nu trebuie sa il luati in seama.
Sunteti amenintata de cine? Ce vi se atribuie?
Ce fel de asistenta psihiatrica primiti?

Va rog, raspundeti mesajului privat trimis.

Cu respect,
Mihaela Popa
ContSters163988, utilizator
cine va ameninta, cine sunt ei?
poate ar fi bine sa nu-i luati in seama si sa urmati linistita tratamentul
aveti familie?
gi-jane2, moderator
Buna ziua @ Tornada.

Doamna sau domnisoara,in primul rind important este sa stiti ca noi va sustinem moral. Haideti sa o luam usor,pas cu pas.
1. Spuneti ca amenintarile vin din partea unei persoane.Cine este ?,in ce relatie sunteti cu aceasta persoana.
2. Despre ce fumat este vorba? Ce tigari sunt acestea?
3. Nu va faceti griji in privinta amenintarilor primite....nu vor decit sa va intimideze..Ramineti aproape de acest site...aici gasit oameni buni profesionisti,...buni oameni.

Va suntem alaturi si va sustinem,cit si cum putem:luck:
silvia p, utilizator
buna ziua,
aşa este suntem aici o mână de oameni, dispuşi să vă acordăm ajutorul necesar, dar pentru ca acest lucru să se întâmple trebuie sa avem mai multe detalii de la dvs.
Aşa ca vă aşteptăm, AICI, cu mai multe detalii despre dvs, familia dvs şi persoanele care vă ameninţă.
@ Tornada,

Ti-ai ales un ( nume ) predestinat.Profita,si fi ca o tornada cu asemenea ( persoane).
Nu te lasa intimidata.
Iesi cit mai poti din rindul lor. Fi puternica,fi hotarita,daca nu pentru tine,macar pentru fetita ta .
Banuiesti ca mi-am dat seama despre ce tigari este vorba.
De tine depinde totul,de vointa ta.

Mergi la politie,la procuratura,la medic si nu in ultimul rind,consulta un avocat.

Nu uita,sa mai intri pe acest site,sa-ti iei forta si sfaturile necesare.:thumbup: