Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Sentinta judecatoreasca divort anul 1972
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Sentinta judecatoreasca divort anul 1972

Buna ziua,
As dori sa stiu cam cat ar dura obtinerea sentintei judecatoresti in instanta a unei persoane decedate, care a divortat in anul 1972?
Multumesc
Depinde de timpul si amabilitatea personalului auxiliar de la arhiva instantei. :) Dosarele din anul 1972 sunt date la dca(fiind divort, termenul de pastrare este de 30 de ani, daca nu sunt eu in eroare), insa exista sentintiere.