Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reziliere ctr Vodafone
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reziliere ctr Vodafone

Buna ziua,

In martie am inch un ctr pe un abonament la vodafone romania , am luat un telefon ieftin de 15 euro .
Nu sunt multumita de servicii,nu imi pot modifica abonamentul chiar daca le spun ca nu mi se potriveste, mi-au cerut bani avans pt roaming etc am avut cateva incidente si vreau sa reziliez ctr fara sa platesc penalitatile din contract .
Exista o alta cale?
Multumesc
Conform contractului, penalitatile se datoreaza doar in cazul denuntarii unilaterale a contractului.
In cazul in care firma de telefonie mobila nu respecta clauzele contractuale, furnizand servicii defectuase, puteti solicita rezilierea contractului. In situatia rezilierii, nu aveti obligatia platii penalizarilor.
ContSters103772, utilizator