Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Nereguli la service-ul auto
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Nereguli la service-ul auto

Buna ziua , numele meu este Alexandru si am mare nevoie de cateva informatii pentru o reclamatie
sunt proprietarul unei masini marca volvo v 50 ,in urma cu aproximativ 4 luni masina a fost avariata destul de rau in parcare .....am dus-o in service [editat de admin] masina a fost reparata intr-un final ,cand am fost sa o vad stopul dreapta care a fost inlocuit arata groaznic cu mizeri si mici zgarieturi in el etc ..in nici un caz nu parea nou asa cum ziceau cei de acolo ...au zis ca asa a venit din fabrica si ca incearca sa vb la garantie sa vada daca se poate face ceva ...intrebarea mea este daca ei nu fac nimic , eu ce pot sa fac ? se poate rezolva ceva daca fac o reclamatie la ANPC ?
Va multumesc foarte mult , si astept un raspuns urgent va rog
Alin Popescu, administrator