avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Procedura de comunicare a procesului verbal de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Procedura de comunicare a procesului verbal de contraventie - rovigneta

care este procedura de comunicare a amenzii in cazul in care nu ti-ai platit rovigneta si ai fost filmat cu camerele de luat vederi,de pe drumurile nationale?
Cel mai recent răspuns: pitbully , utilizator 09:41, 12 August 2011
p-v-ul de constatare se comunica prin posta sau prin afisare la adresa de domiciliu
trebuie sa semneze cineva de primire pe recomandata?
doar daca e vb de recomandata, trebuie sa semneze cel caruia ii e adresata. nu cred insa ca astea vin ca recomandate.
Aceste PV se trimit prin posta dar nu recomandate cu confirmare de primire.
iancu123 a scris:

care este procedura de comunicare a amenzii in cazul in care nu ti-ai platit rovigneta si ai fost filmat cu camerele de luat vederi,de pe drumurile nationale?


de obicei prin afisare la domiciliu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proces verbal de contraventie lbarbu lbarbu ce intelegem prin comunicare pv de contraventie ; 1 trimiterea lui prin posta 2 afisarea la domiciliu 3 primirea si semnarea de contravenient a ... (vezi toată discuția)
Termen de prescriptie amenda contraventionala valeriuiulian valeriuiulian in data de 23 03 2012 a fost intocmit un pv de catre politia rutiera pe care nu l-am semnat acasa nu am primit pv ce se intamla dupa o luna se prescrie adica ... (vezi toată discuția)
Depasire neregulamentara am trecut peste liniea continua Paulll Paulll Bine v-am gasit, pe data de 01.08.2009 am fost oprit de un echipaj de politie pentru ca am efectuat o manevra de depasire neregulamentara, mai exact am trecut ... (vezi toată discuția)