Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Procedura de comunicare a procesului verbal de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Procedura de comunicare a procesului verbal de contraventie - rovigneta

care este procedura de comunicare a amenzii in cazul in care nu ti-ai platit rovigneta si ai fost filmat cu camerele de luat vederi,de pe drumurile nationale?
p-v-ul de constatare se comunica prin posta sau prin afisare la adresa de domiciliu
trebuie sa semneze cineva de primire pe recomandata?
doar daca e vb de recomandata, trebuie sa semneze cel caruia ii e adresata. nu cred insa ca astea vin ca recomandate.
Aceste PV se trimit prin posta dar nu recomandate cu confirmare de primire.
iancu123 a scris:

care este procedura de comunicare a amenzii in cazul in care nu ti-ai platit rovigneta si ai fost filmat cu camerele de luat vederi,de pe drumurile nationale?

de obicei prin afisare la domiciliu.