avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1324 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... titular II si PFA simultan
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

titular II si PFA simultan

Buna ziua!

Daca sunt titulara unei intreprinderi individuale mai pot fi si PFA intr-un alt domeniu?
Pot avea PFA simultan cu II? Daca sunt dezavantaje in urma cumularii care ar fi acestea?

Va multumesc anticipat!
Ultima modificare: Joi, 11 August 2011
Kellynda, utilizator
Cel mai recent răspuns: Gabriel Amironesei , Consilier juridic 13:13, 11 August 2011
Din cate cunosc nu cred, intrucat este vorba de CNP, dar cel mai bine este sa intrebati la ORC.
Sugestia mea este sa extindeti obiectul de activitate al II.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare simultana pfa si Îf CPB171 CPB171 Avand în vedere prevederile art. 28, al.(2) din OUG 44/2008, va rog sa-mi confirmati sau nu daca o persoana inregistrata ca PFA cu un anumit cod CAEN, ca ... (vezi toată discuția)
Ce taxe si impozite trebuie platite de un pfa sau af? shimmy shimmy Buna ziua, Sunt studenta la Masterat in cadrul Universitatii de Arta si Design.Am obtinut diploma de grafician, graphic-design, in urma absolvirii studiilor ... (vezi toată discuția)
Asociat si angajat la acelasi if gabi1988 gabi1988 buna, eu impreuna cu sotul suntem asociati la un if,el este salariat si la alta firma iar eu vreau sa ma angajez la if-ul nostru,se poate? (vezi toată discuția)