Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariul minim studii superioare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariul minim studii superioare

As avea nevoie sa stiu care mai este salariul minim pentru studii superioare.
eu o sa inchei concediul pentru cresterea copilului in decembrie si nu mai sunt la curent cu legea.
Multumesc!
Salariul minim pe economie este 670 lei, la care se aplica acoeficientul pentru studii superioare care este 1,72.
Salariul minim pe economie este de 670 lei. De la acest salariu porneste orice negociere deoarece contractul colectiv de munca la nivel national a fost abrogat incepand cu 01.05.2011 ( deci nu mai sunt in vigoare niciun fel de coeficienti de ierarhizare).
Aveti dreptate @ANCA39. Mea culpa.