Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... articol 81 din codul muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

articol 81 din codul muncii

Va rog sa imi spuneti care articol se refera la cim-ul determinat incheiat din diverse motive(cresterea temporara a a ctivitatii, inlocuirea unei persoane, etc), art. 81, sau 83? am vazut ambele variante pe net, dar in codul pe care il am eu este art.81.
Va multumesc!
Art.83 C.mun. se refera la situatiile in care se poate incheia un c.i.m. pe durata determinata ... dupa republicarea Codului Muncii , fostul art.81 a devenit art.83 ... in sectiunea documente utile se gaseste Codul Muncii - republicat.
MULTUMESC!
Dar cand s-a modificat? Eu am Editia XVIII-A 5 apr 2011! Nu mai este valabil?
Ce anume s-a modificat? In cel din documente utile nu sunt evidentiate modificarile.....

Am incercat sa urmaresc modificarile si din ce am sesizat pana acum, incepand cu art 71, s-au decalat? De cand s-a pus in aplicare sub forma asta?
alexandradian_a@yahoo.com, utilizator
Codul Muncii a fost republicat in MO Partea I, nr. 345 din 18 mai 2011.
Vedeti aici: [ link extern ]
alexandradian_a@yahoo.com a scris:

Dar cand s-a modificat? Eu am Editia XVIII-A 5 apr 2011! Nu mai este valabil?
Ce anume s-a modificat? In cel din documente utile nu sunt evidentiate modificarile.....

Am incercat sa urmaresc modificarile si din ce am sesizat pana acum, incepand cu art 71, s-au decalat? De cand s-a pus in aplicare sub forma asta?

Din data de 18.05.2011 de cand s-a republicat in Monitorul Oficial ... in sectiunea Documente Utile se gaseste Codul Muncii in varianta republicata , astfel incat il puteti lua de acolo ... este si varianta aparuta in Monitorul Oficial nr. 345 din 18 mai 2011.

www.avocatnet.ro/content/con...