avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract pe perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract pe perioada determinata

CE ARTICOL FOLOSESC LA INCETARE PENTRU UN CONTRACT CU PERIOADA DETERMINATA
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:16, 25 Mai 2011
art.56,lit.j)din Codul muncii /2011
iulia53 a scris:

art.56,lit.j)din Codul muncii /2011


S-a modificat in urma republicarii Codului Muncii.. este vorba despre art.56 lit.i C.mun.
Revisalul nu s-a modificat insa, asa ca intrebarea este in revisal il inregistram cu 56 j - la data incetarii CIM determinat - asa cum apare el acolo, sau dupa litera nou actualizata in Codul muncii ?:)
Eu nu am văzut niciunde să se fi schimbat art56"j" în 56"i" la republicarea codului muncii? Unde să văd acest lucru?#-o#-o#-o
In Monitorul Oficial nr.345/18.05.2011 ... sau il gasiti la Sectiunea Documente Utile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Documente de intocmit in cazul cim pe per determinata Roxana Brancoveanu Roxana Brancoveanu buna ziua! ce documente trebuie atasate mai exact in cazul in care expira termenul contractului individual de munca incheiat pe durata determinata? mai ... (vezi toată discuția)
Inregistrare in revisal dupa noul cod al muncii denaeira denaeira Buna ziua, Am un contract care expira in 22.06.2011(era pe perioda determinata) si dupa noul Cod al Muncii este art.56,lit i,dar Revisal-ul nu s-a ... (vezi toată discuția)
Valabilitate cim pe durata determinata Patience Patience Buna ziua, Am urmatoarea nelamurire in legatura cu CIM incheiate pe durata determinata: 1. Inchei un CIM valabil de la 17.05.2011 pana la 16.06.2011 - ... (vezi toată discuția)