Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract pe perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract pe perioada determinata

CE ARTICOL FOLOSESC LA INCETARE PENTRU UN CONTRACT CU PERIOADA DETERMINATA
art.56,lit.j)din Codul muncii /2011
iulia53 a scris:

art.56,lit.j)din Codul muncii /2011

S-a modificat in urma republicarii Codului Muncii.. este vorba despre art.56 lit.i C.mun.
Revisalul nu s-a modificat insa, asa ca intrebarea este in revisal il inregistram cu 56 j - la data incetarii CIM determinat - asa cum apare el acolo, sau dupa litera nou actualizata in Codul muncii ?:)
Eu nu am văzut niciunde să se fi schimbat art56"j" în 56"i" la republicarea codului muncii? Unde să văd acest lucru?#-o#-o#-o
In Monitorul Oficial nr.345/18.05.2011 ... sau il gasiti la Sectiunea Documente Utile.