Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inregistrare in Revisal dupa noul Cod al Muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inregistrare in Revisal dupa noul Cod al Muncii

Buna ziua,

Am un contract care expira in 22.06.2011(era pe perioda determinata) si dupa noul Cod al Muncii este art.56,lit i,dar Revisal-ul nu s-a schimbat, il inregistrez pe 56j,deoarece in actualul Revisal la 56 i este cu totul altceva?
Se inregistreaza pe art.56 lit.j C.mun. si treceti la observatii noul text de lege in baza caruia are loc incetarea c.i.m. - art.56 lit.i C.mun
Buna ziua!
Cazurile de suspendare ale contractului individual de munca (concediu fara salariu) se trec tot la observatii?
Unele persoane le trec acolo , dar nu este obligatoriu ...
incetarea la data expirarii termenului a ramas nemodificat , este tot art. 56 lit.j
hdana, utilizator
hdana a scris:

incetarea la data expirarii termenului a ramas nemodificat , este tot art. 56 lit.j

Dupa republicarea Codului Muncii in data de 18.05.2011 , art.56 lit.j a devenit art.56 lit.i ... in sectiunea Documente Utile se gaseste Codul Muncii-republicat.