Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permisul auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permisul auto

buna ziua.Am avut permisul anulat in 2008.In 2010 am redobandit categoria 'B' iar in 2011 categoriile C,E. Problema e ca pe permis acum am cat B cu data din 2004 de cand am dobandit prima oara permis,iar cat C si E sunt cu data de 2011 cand le-am redobandit.De ce nu au fost mentionate si categoriile de profesionist cu anul 2005 de cand le-am dobandit? Singura problema este ca atestatele profesionale ma costa dublu si nu sunt sunt prea ieftine.Va multumesc pentru timpul acordat si astept o lamurire.
cred ca tiai dat si raspunsu singur (cind tiai redobindit categoria c+ e) ce faceai cu atestatu profesional daca nu aveai permis era anulat, atestatu are o valabilitate dupa care dai din nou cu analize medicale si psihologice fisa medicala complecta, si vezi ca sar putea ca moi soferi profesionisti sa schimbam permisu categori profesionale la 5 ani (vezi tot aici pe sait ) cauta tot aici pe avocatnet si-l vei gasi.#-o