avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii depunere revisal
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

depunere revisal

Buna ziua.
Am un srl cu Cod CAEN 7022 - Activitati de consultanta pentru afaceri si management, si sunt angajata in cadrul firmei ca inspector resurse umane.
Acest srl poate incheia contracte prestari servicii cu alte firme pentru depunerea revisalului?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: katibi , utilizator 09:29, 18 August 2011
Buna,
Daca aveti printre activitati secundare 7830 CAEN-Servicii furnizare si management forta de munca atunci Ok.Insa trebuie sa va inregistrati la itm ca prestator,dar unii spun ca nu e nevoie pt ca obligatiile si raspunderile reies din contractul de prestari servicii care il veti incheia cu tertele persoane.
Multumesc frumos pentru lamuriri!
O zi buna!
Revin cu inca o intrebare. Cate versiuni si reactualizari sunt in revisal?
Eu am gasit 6
2.0.6; patch revisal.kb 206.003; 004; 005; 006 si 2.3.0

Sunt 5 pachete de actualizare:
- Patch ReviSal.KB.206.003 ,
- Patch ReviSal.KB.206.004 ,
- Patch ReviSal.KB.206.005,
- Patch ReviSal.KB.206.006,
- Patch ReviSal.KB.206.007

Sunt 3 versuni:
- Rev 1.0.0.
- Rev. 2.0.6
- Rev. 5.0.6
Din ce stiu eu 7830 CAEN-Servicii furnizare si management forta de munca trebuie sa fie CAEN princial nici decum secundar. Eu am avut o astfel de societate in 2005 si asa imi aduc aminte ca era.

Toate cele bune

Alte discuții în legătură

Mru vs iru SLuiza SLuiza Buna ziua, am atestat pe ambele specializari, respectiv Manager resurse umane, Inspector resurse umane, in actul constitutiv am trecut doar codul caen 783 ... (vezi toată discuția)
Autorizatie necesara pentru codul caen 7830 emmaussm emmaussm Buna ziua, As dori sa stiu daca codul CAEN 7830 (Servicii de furnizare si management a fortei de munca) presupune o autorizatie din partea AJOFM, ca si codul ... (vezi toată discuția)
Revisal caen 7830-salariazare si 7810-recrutare si evaluarea personal iubestedariarta iubestedariarta stiti ce este ciudat salariazare se face in baza caen 7830 si se mentioneaza foarte distinct de 7810 nu raspunde de ORGANIZAREA si conducerea salariatilor deci ... (vezi toată discuția)