avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită EXECUTOR JUDECATORESC
Discuție deschisă în Executare silită

EXECUTOR JUDECATORESC

Buna ziua,

va rog sa imi spuneti care sunt pasii pentru a deveni executor judecatoresc. Unde se da examen, cand,,,etc Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:43, 18 August 2011
Aveti toate informatiile in Legea 188/2000, Ordinul nr.210/2001 (Regulamentul de punere in aplicare a legii) si Statutul Uniunii Nationale a Executorilor Judecatoresti.
Accesati si www.just.ro (site-ul ministerului justitiei)
Multumesc frumos!!!!!=D>
mireille_is a scris:

Buna ziua,

va rog sa imi spuneti care sunt pasii pentru a deveni executor judecatoresc. Unde se da examen, cand,,,etc Multumesc!



Vedeti si acest link
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concurs obtinere post executor judecatoresc magyari magyari Din cate am inteles, anul acesta examenul o sa fie undeva in jurul lunii septembrie. Tot asa, din cat am auzit, tematica pentru examen o sa apara pe site cu ... (vezi toată discuția)
Competenta teritoriala asaofi asaofi Buna ziua, Imi puteti indica temeiul legal in care un executor judecatoresc care vine de la circumscriptia Curti de Apel X, ca sa se asocieze lucrativ cu un ... (vezi toată discuția)
Inscriere la examenul pentru executor judecatoresc stagiar ContSters40598 ContSters40598 Poate un proaspat absolvent de drept sa se inscrie la acest examen? Daca nu are nicio experienta si nici nu este angajat ca jurist sau ca orice altceva, ci ... (vezi toată discuția)