Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... perioada de proba
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

perioada de proba

Un salariat a fost incadrat cu perioada de proba. Dupa expirarea acesteia a fost definitivat pe post. Ulterior i-a fost schimbat locul de munca si functia si i s-a dat o noua perioada de proba , dar angajatorul nu este multumit de activitatea acestuia. Avand in vedere ca salariatul se afla in timpul celei de-a doua perioade de proba, angajatorul ii poate inceta raportul de munca numai printr-o simpla notificare scrisa. Multumesc de ajutor!
Conf.codului muncii art.31 ali.(3)
se poate face doar o notificare scrisa,fara preaviz pentru incetarea raporturilor de munca.