avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1380 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... transmitere revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

transmitere revisal

buna ziua tuturor
hepl! Am tot incercat sa transmit revisalul nou si am primit urmatorul mesaj de eroare: "ORA-20011: Formatul Fişierului este Invalid. -20041ORA-20041: Fisierul preluat trebuie sa contina cel putin un salariat si un contract. Error".
Ce nu fac bine? In revisal vad salariati, contracte, totul este actualizat.
Eu am facut asa: generare registru, salveaza, am ales discheta, a fost generat cu succes si am facut ca de obicei pentru transmitere registru, cu parola etc.X-(#-o
Va rog sa ma ajutati.
Multumesc


Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:56, 22 August 2011
In fisierul salvat pentru transmitere nu este salvat angajatul si contractul acestuia ... de aceea va da acea eroare.
am salvat fiecare salariat ieri. ii vad pe toti in revisal, am 27
Nu numai in revisal trebuie sa fie vazuti , ci si in fisierul generat pentru transmitere
cum sa fac?
Ce varianta de REVISAL folositi? cea noua sau cea veche?

Alte discuții în legătură

Preluare firma-revisal suciugeorgeta suciugeorgeta Am preluat de curand o firma noua cu 10 angajati,cum ar trebui sa procedez cu revisalul? Eu am facut in felul urmator:am scos de la itm o noua parola ,am ... (vezi toată discuția)
Probleme revisal simavio simavio buna ziua vineri am instalat noua versiune Revisal,am completat salariile cim-urilor active ,am salvat ,,Generare registru'' intr-un fisier nou,mi s-a ... (vezi toată discuția)
Generare revisal padicam padicam Buna ziua, Ma poate ajuta cineva cu mai multe detalii legate de modul de lucru in noul Revisal? Ce este publicat,mi se pare de neajuns. De ex....am preluat ... (vezi toată discuția)