Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... somaj
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

somaj

lucrez la o companie ,de 5 ani.vreau sa plec de la ei.relatiile sunt OK.as vrea sa beneficiez de indemnizatia de somaj.sefa mea m-a rugat sa gasim o solutie astfel incat ea sa nu aiba neplaceri(sa poata eventual angaja ulterior ,ca si economist, pe altcineva).
Ma puteti ajuta,va rog?!
Multumesc!
In orice caz sa nu va dati demisia. :D
cunosc acest impediment.este motivul pentru care ceream ajutorul!
ar fi o solutie: se inceteaza c.i.m. cu acordul partilor - art.55 lit.b C.mun. si in acelasi timp sa va faca c.i.m. pe durata determinata de o luna , astfel incat la incetarea duratei pentru care a fost incheiat sa puteti beneficia de somaj.