Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... recuperare taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

recuperare taxa auto

Se poate actiona statul in judecata inainte de a plati taxa auto de prima inmatriculare sau doar dupa ce aceasta a fost platita?
da
pute?i în ambele variante, dar cererile sunt diferite ca obiect, în una dintre ele, solicita?i obligarea la înmatriculare fără a achita taxa, iar cealaltă, are ca obiect restituire taxă.