Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prelungire contract de munca in UE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prelungire contract de munca in UE

In primul rand vreau sa va multumesc pentru timpul acordat si raspunsul dat.

Iar in al doilea rand detin o firma cu profilul constructii in Romania si punctul de lucru in UE. Doresc ca la sfarsitul lunii sa angajez o echipa de maxim 10 oameni pentru a lucra in UE.Din cate am auzit muncitorul poate sa stea doar 4 luni in alta tara iar dupa aceea obligatoriu reintors in Romania sau poate fi adaugat un act aditioanal la contractul de munca pentru prelungirea pe o perioada mai mare de sedere in UE ?

Imi poate detalia cineva mai exact despre cum se procedeaza ?

Multumesc Anticipat !
woodblue, utilizator
Durata detasarii nu trebuie sa depaseasca douasprezece luni (poate fi prelungita cu nca
douasprezece luni).
Gasiti accesand link-ul de mai jos un ghid al detasarii lucratorilor in spatiul comunitar
[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic