avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 877 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prelungire contract de munca in UE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prelungire contract de munca in UE

In primul rand vreau sa va multumesc pentru timpul acordat si raspunsul dat.

Iar in al doilea rand detin o firma cu profilul constructii in Romania si punctul de lucru in UE. Doresc ca la sfarsitul lunii sa angajez o echipa de maxim 10 oameni pentru a lucra in UE.Din cate am auzit muncitorul poate sa stea doar 4 luni in alta tara iar dupa aceea obligatoriu reintors in Romania sau poate fi adaugat un act aditioanal la contractul de munca pentru prelungirea pe o perioada mai mare de sedere in UE ?

Imi poate detalia cineva mai exact despre cum se procedeaza ?

Multumesc Anticipat !
Ultima modificare: Sâmbătă, 20 August 2011
woodblue, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:19, 20 August 2011
Durata detasarii nu trebuie sa depaseasca douasprezece luni (poate fi prelungita cu nca
douasprezece luni).
Gasiti accesand link-ul de mai jos un ghid al detasarii lucratorilor in spatiul comunitar
[ link extern ]
Ultima modificare: Sâmbătă, 20 August 2011
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis de sedere pentru student strain Eliza4 Eliza4 Buna ziua, este vreun avocat specializat in probleme legate de imigrari aici? Voiam sa stiu daca un student strain non-UE isi poate prelungi permisul de ... (vezi toată discuția)
Ce trebuie să facă un cetățean din afara ue pentru aș prelungi vacanța în limita celor 90 de zile, după ce a ajuns deja în românia? andreea75969 andreea75969 Ce trebuie să facă un cetățean din afara UE care nu are nevoie de viză pentru a călători în România, pentru aș prelungi vacanța în limita celor 90 ... (vezi toată discuția)
Casatorie cu un cetatean non ue SPESebastian SPESebastian Buna ziua, Incerc sa gasesc ceva detalii in legatura cu \\"problema mea\\" Urmeaza sa ma casatoresc cu o cetateanca a Republicii Belarusia; Vom Face nunta ... (vezi toată discuția)