Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocatie de stat pentru copii
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocatie de stat pentru copii

IN PREZENT ALOCATIA PENTRU COPII O IA SOTUL,DAR AVAND IN VEDERE CA SUNT PROBLEME INTRE NOI,AS DORI SA STIU CUM POT TRECE ALOCATIA PE NUMELE MEU.
Mergeti la Agentia Judeteana de Prestatii Sociale (sau la Primarie) si solicitati acest lucru.
Multumesc
Trebuie sa depune-ti o cerere la Agentia Judeteana de Prestatii Sociale prin care sa solicitati trecerea alocatiei pe numele dumneavoastra. Va trebui, insa, ca sotul sa dea declaratie ca este de acord. Este posibil ca Agentia sa ceara de la Primarie o ancheta sociala.