Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... am gresit
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

am gresit

ce fac daca m-am grabit si am completat in noul revisal salariile din iulie fara sa ma gandesc ca trebuie de la 1.01.2011? nu am transmis inca la itm. multumesc
din punctul meu de vedere si al hg 500 care a intrat in vigoare de la 01.08.2011 nu e gresit
ginacoseru a scris:

ce fac daca m-am grabit si am completat in noul revisal salariile din iulie fara sa ma gandesc ca trebuie de la 1.01.2011? nu am transmis inca la itm. multumesc

Se poate face corectie ....

asa o sa fac. multumesc mult

eu tocmai am primit raspuns in scris de la cei de la team net si de la ITM verbal ca in revisal, varianta valabila de la 01.08.2011, se vor trece salariile valabile la 01.08.2011. ce s-a intamplat inainte de 01.08.2011 nu ii intereseaza. ma intreb in acest caz cum vor avea ei o evidenta a modificarilor salariale intre 01.01.2011 si 01.08.2011 dat fiind ca nu mai sunt carnete de munca si REVISAL-ul se presupunea ca va inlocui carnetul de munca.
am incercat sa dau corectie si modificare si practic se sterge salariul vechi si apare cel nou. adica nu apare salariul de la 01.01 si salariul de la 01.08.2011