Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... urgent! revisal, incetare CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

urgent! revisal, incetare CIM

Buna ziua, am o problema, va rog daca puteti sa ma ajutati, e o situatie noua si vreau sa procedez corect. Daca de la la data de 15 august nu am operat nimic in revisal, nici nu am modificat contracte, nici nu am adaugat unul nou, azi pot face o incetare de cim la un angajat vechi, adik data angajarii 4 noiembrie? Nu vreau sa gresesc....iar din cate am citit nu sunt foarte lamurita cum trebuie procedat.
Multumesc mult!
Deocamdata se lucreaza tot in versiunea veche de Revisal. la transmitere aveti doua optiuni, versiunea veche si cea noua. O alegeti pe cea veche si transmiteti fara probleme.
Multumesc, sper sa fie ok, sa nu fie probleme cu itm-ul!
Probleme nu sunt cu ITM-ul decat in cazul in care nu respectati termenele de transmitere a registrului ...

Sunt functionabile ambele variante pentru transmiterea REVISAL-ului ... nu este obligatorie transmiterea Revisal-ului in cazul in care nu aveti modificari ... prin urmare, aveti optiunea de a completa si transmite incetarea acelui c.i.m. fie cu varianta noua, fie cu varianta veche.
Merci, raman deocamdata la varianta veche, pentru ca varianta noua are probleme deocamdata. Incetez CIM in modul obisnuit-revisal vechi.
bmgabriela a scris:

Merci, raman deocamdata la varianta veche, pentru ca varianta noua are probleme deocamdata. Incetez CIM in modul obisnuit-revisal vechi.

Varianta noua are probleme la unii angajatori , nu la toti ... de exemplu, la mine pe calculator este perfect functionabila ...