Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general comercializare case de marcat in Romania
Discuție deschisă în Contabilitate în general

comercializare case de marcat in Romania

Ati putea sa imi dati ceva informatii despre comercializarea caselor de marcat (dintr-un stat membru UE) in Romania? In principiu ce autorizatii, avize, aprobari este nevoie sau daca exista vreo lege care reglementeaza o astfel de activitate .

Multumesc
Sper sa va fie de ajutor urmatoarele link-uri:

Ordinul Ministrului Economiei si Finantelor nr. 2006/2008 pentru stabilirea componentei Comisiei de avizare a distribuitorilor si a aparatelor de marcat electronice fiscale, cu modificarile ulterioare .

[ link extern ]

Hotarrea Guvernului nr. 479/2003, privind aprobarea Normelor metodologice pentru aplicarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr. 28/1999 privind obligatia agentilor economici de a utiliza aparate de marcat electronice fiscale, republicata, cu modificarile si completarile ulterioare

[ link extern ]

Ordonanta de urgenta a Guvernului nr. 28/1999 privind obligatia agentilor economici de a utiliza aparate de marcat electronice fiscale, republicata, cu modificarile si completarile ulterioare

[ link extern ]

Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal