Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... nu am putut plati rata la banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

nu am putut plati rata la banca

nu am platit rata la banca de 4 luni de zile si spun ca or sa inainteze dosarul pentru executarea silita.Nu am nici un fel de bunuri si nu lucrez.Puteti sa imi spuneti care sunt consecintele in acest caz?
banca nu are cum sa isi recupereze debitul daca nu aveti venituri si nici bunuri pe numele dvs.
Daca nu aveti venituri si nici bunuri, daca sunteti casatorit, se vor indrepta impotriva venitului sotiei, daca aveti o cota parte dintr-o mostenire, atunci se vor indrepta asupra acelei cote-parti.Daca nu aveti nimic, va vor urmari mereu si debitul tot si-l vor recupera.