avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1064 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Prestatie tabulara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Prestatie tabulara

Buna ziua,

Am o intrebare.

Daca proeminentul constructor(-i) refuza sa faca C.F. - individuala la fiacare apartament din ansamblul rezidential , atunci procesul de Prestatie tabulara se poate duce la sfarsit?

Adica vine expertul in c-tii constata ca exista imobilul, merge la primarie constata ca exista in evidentele lor ca si imobil receptionat repestiv exista in evidenta serviciului de taxe si impozite locale.
La C.F. apare ca s-a contruit un imobil pe ternul respectiv , numai exista mentiunea ca-i lipsa schema in plan ( geodezica, nu-s sigur.)

Va multumesc anticipat.

Cu stima,

Patitul 2
Cel mai recent răspuns: patitul 2 , utilizator 12:32, 5 Septembrie 2011
Buna ziua,

Cea ce vroiam sa intreb este.

Daca proeminentul (-tii) vanzatori refuza sa faca cadastrarea individuala , judecatoarea poate sa autentifice antecontractul de vanzare cumparare.

Ca dupa acea sa putem face o intabulare partiala a apartamentului in cauza.
Tot pe C.F.-ul terenului pe care sa ridicat imobilul in cauza.

Va multumesc anticipat de raspunsuri.


Cu deosebita stima,

Patitul 2

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prestatie tabulara partiala patitul 2 patitul 2 Buna ziua, Am deschis un proces de Prestatie Tabulara la \"proeminantii vanzatori\" ai unui apartament achizitionat de la dansii . ( achitat integral ... (vezi toată discuția)
Prestatie tabulara partiala patitul 2 patitul 2 Buna ziua, Am deschis un proces de Prestatie Tabulara la \"proeminantii vanzatori\" ai unui apartament achizitionat de la dansii . ( achitat integral ... (vezi toată discuția)
Posibilitatea obligarii de dare de accept pentru dezmembrare de c.f. patitul 2 patitul 2 Buna ziua, Am si eu o intrebare. Adica este vre-o lege care sa oblige o persoana care se afla in litigiu cu alte trei persoane pentru o prestatie ... (vezi toată discuția)