Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisie

Fiind director la scoala cu contract pe 4 ani se poate solicita detasarea fara a mi se cere demisia din functie?
detasarea la alta scoala presupune schimbarea locului muncii,
nu puteti ramane director la o scoala fara sa prestati acolo munca, contractul dv. de management implicand multe aspecte care tin de degrevare, salarizare, politici de personal si conducerea procesului instructiv-educativ ...
in concluzie, daca va detasati, va dati si demisia
Detasarea este valabila numai in cazul c.i.m. , situatie valabila si pentru demisie ... in cazul contractelor de management nu opereaza prevederile Codului Muncii.