Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii preluare date in noul revisal
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

preluare date in noul revisal

Am instalat noul program revisal, cand am deschis programul datele despre angajator si angajati erau introduse fara sa mai dau o preluare de date din versiunea anterioara. Dar, problema este ca nu mi-a preluat toti salariatii (din 35 doar 28 i-a preluat). Am incercat sa-i introduc manual si cand vreau sa inregistrez contractul imi da o eroare la salvare contract. Am dezinstalat programul l-am instalat din nou si aceeasi problema. Ce pot sa fac?
Si daca vreau sa modific ceva la contractele introduse nu pot pentru ca imi apare o ditamai lista cu erori.
margele, utilizator
Dezinstalati noua versiune ... Pentru a ?terge complet aplica?ia Revisal (versiunea de evaluare), se sterge manual directorul cu numele “TeamNet” din loca?ia:
Windows 7: C: Users(user curent)AppDataRoaming
Windows 2003: C: Documents and Settings(user current)Application Data
Windows XP: C: Documents and Settings(user current)Application Data

Stergeti fisierul NHibernate.Cfg.Configuration_Teamnet.Revisal.UI.exe_ .bin astfel:
Se navigheaza pe disc n locatia C: Documents and Settings<nume user>Application Data (pentru sisteme de operare Windows XP sau 2003) sau in locatia C: Users<nume user>AppDataRoaming; unde <nume user> reprezinta numele utilizatorului sub al carui profil a fost instalata aplicatia.
Se sterge fisierul cu extensia .bin a carui denumire incepe cu NHibernate.Cfg.Configuration_Teamnet.Revisal.UI.exe_

Dupa aceasta reinstalati versiunea noua si incercati sa preluati datele din versiunea veche din nou.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Am reusit pana la urma. Intradevar nu aveam dezinstalat revisalul de evaluare.
DAca am o salariata aflata in CIC ...cum o inregistrez in noul Revisal?
Trec ceva la mentiuni ?

Multumesc
O treceti la suspendare c.i.m. ...