Forum Discuţii diverse Versuri şi Epigrame ,, Nu te supara, frate!,, :)
Discuție deschisă în Versuri şi Epigrame

,, Nu te supara, frate!,, :)

Buna seara prieteni ! :)

Fiindca aceasta sectiune imi este la fel de draga ca si intaia data cand mi-am facut aici prezenta, si, desi am tot plecat si am tot revenit, versurile pe care le-am scris de-a lungul timpului aici si pe care le vom mai scrie , impreuna , mi-ar placea sa ne faca cinste,asa cum ne-au facut , sa ne apropie , asa cum ne-au apropiat, sa ne bucure, asa cum ne-au bucurat sa ne amuze , asa cum ne-au amuzat.
De aceea, as vrea ca orice am scrie aici , sau oricui i s-ar adresa scrierea respectiva, chiar daca ar fi putin mai ,,picanta,, sa nu se transforme in ceva ,, prea personal,, fiindca suntem niste oameni inteligenti si avem clasa.Suntem cei mai buni, buni nu-i asa ?
Un coleg de-al nostru sugera sa existe si niste topicuri ,,tematice,, ,cum au mai fost, de pilda, ,, despre drept si dreptate,, . Ar fi de dorit, pentru diversitate, sa deschidem noi subiecte.
Acum, am sa,,sparg eu gheata,, si , sper ca in continuare si dvs. Nu sa spargeti gheata, ca asta fac eu, ci ,sa continuati :)

Despre increderea in sine
( pentru Sergiu, un nou prieten , care are nevoie de prieteni adevarati )

Din a singuratatii incapere
Sa iesi degraba, la lumina
Tristetile sunt efemere
Nu sta-n tristete, fara vina ,

Hai,iesi din gandurile-ti sumbre
Da ochilor tai tristi, lumina
Alunga nedorite umbre
Si ia-ti niste adrenalina !

:bow:

Herra_:

Ca bei vin, e o problema
Ce pe tine te priveste.
Gura pacatosului
Adevar graieste.
Re:hugall:

Stiu ca nu e nici un chin..
(fac si eu pe acuzatul)
Sa bei un pahar de vin...
Mai ales de-il bea barbatul.
Herra_, utilizator
Daca-i doar un paharel
(de vin bun..nu tulburel)
Nu-i un bai...e sanatos
Caci.."in vino veritas"..

Cine sa fie??? :secret:

Un,, frate,,-mi pare suparat
Orice am scris ,cu mic ,cu mare
Pe dansul rece l-a lasat,
Si pus-a intre el si noi noi hotare...

Chiar, cine sa fie?

Sunt curioasa! Ai aflat!?
Eu nu-i mai scriu (pe privat).
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane