avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 964 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... plata concediu Maternitate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

plata concediu Maternitate

Sunt angajata la o firma si am carte de munca pe 4 ore.Care sunt conditiile concediului de maternitate(cand va fi cazul)?Cum se plateste?Are vreo importanta faptul ca sunt angajata la 4 ore, sau primesc oricum indemnizatia de 600+alocatia copilului200 lei?
Ce spune legea?
Va multumesc anticipat

Alte discuții în legătură

Concediu de maternitate + ccc kinga1marc kinga1marc Buna ziua,as avea si eu o intrebare sunt angajata la o firma si sunt incadrata cu contract de 4 ore dupa cat timp as beneficia de maternitate de paternitate?am ... (vezi toată discuția)
Indemnizatia pentru ccc aselajusto aselajusto buna, as dori sa ma ajutati daca puteti, as dori sa fac un bebe dar eu nu lucrez nicaieri si as dori sa stiu daca imi pot plati cas, sau ce trebuie sa imi ... (vezi toată discuția)
Contract de cesiune drepturi de autor - indemnizatii Alexandra_H Alexandra_H Buna ziua, sunt o viitoare mamica de gemeni si recunosc ca nu am deloc informatii pana in prezent, privind drepturile pe care le voi avea dupa ce voi naste. ... (vezi toată discuția)